Dažas nedēļas pēc Vašingtonas pirmā tarifu paziņojumu viļņa starptautiskās tirdzniecības dati liecina par vājām perspektīvām, un galvenie rādītāji liecina par nopietnu tirdzniecības novirzīšanās risku ASV un Ķīnas tirdzniecības traucējumu dēļ, liecina Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) dati.
Trešdien publicētajā PTO “Globālās tirdzniecības perspektīvā” konstatēts, ka Ķīnas un ASV ekonomiku atdalīšana 2025. gadā izraisīs preču tirdzniecības kritumu starp abām valstīm par 81% un 91% bez nesenajiem ASV administrācijas piešķirtajiem izņēmumiem tādiem produktiem kā viedtālruņi.
Tā rezultātā ziņojumā ir paredzēts, ka Ķīnas eksports uz Eiropu palielināsies par 6 %. Taču Eiropa, ko skārusi arī ASV tarifi, meklēs arī citus tirgus savam eksportam, norāda PTO.
“Šī ir divvirzienu iela, arī daļa Eiropas eksporta tiks novirzīta uz citām ekonomikām,” apgalvoja PTO galvenais ekonomists Ralfs Ossa, piebilstot: “Padomājiet par augstajiem tarifiem, kas ir spēkā, piemēram, mehāniskajiem transportlīdzekļiem. Tas ir veids, kā šī spriedze varētu izplatīties.”
ASV ir noteikušas 25% tarifus ES automašīnām, tēraudam un alumīnijam. ASV tarifi 10% apmērā attiecas arī uz citu ES eksportu.
Spriedze starp Ķīnu un ASV ir saasinājusies, jo Ķīnas eksportam uz ASV tiek piemēroti 145% tarifi un ASV precēm uz Ķīnu tiek piemēroti 125% tarifi.
Kopumā saskaņā ar ziņojuma prognozēm tiek prognozēts, ka Ķīnas preču eksports pieaugs par 4% līdz 9% visos reģionos ārpus Ziemeļamerikas.
Būs jāmācās no mācībām, par pasaules tirdzniecības traucējumiem sacīja PTO ģenerāldirektore Ngozi Okonjo-Iveala, paziņojot par pasaules preču tirdzniecības apjoma samazināšanos 2025. gadā par 0,2%, kas ir gandrīz par trim procentpunktiem mazāk nekā gaidīts.
“Viena no Covid-19 krīzes skaidrākajām mācībām ir piegādes avotu dažādošanas nozīme. Mūsdienu tirdzniecības spriedze mums atgādina, ka mums ir arī jādažādo pieprasījums,” viņa sacīja, piebilstot: “Pārmērīga koncentrācija neatkarīgi no tā, no kurienes mēs pērkam vai kur pārdodam, noved pie pārmērīgas atkarības, padarot ekonomiku neaizsargātāku pret satricinājumiem un satricinājumiem.”
Ziņojumā teikts, ka atdalīšana starp ASV un Ķīnas ekonomiku veicinās plašu globālās ekonomikas sadrumstalotību pēc ģeopolitiskām līnijām divos izolētos blokos.
Tam būs arī ietekme uz pasaules IKP. “Mūsu aplēses liecina, ka pasaules IKP ilgtermiņā samazināsies par gandrīz 7%,” sacīja Okonjo-Iveala.
Shark Bounty : Platform Slot Gacor yang Menghadirkan Keseruan dan Kemenangan
Awesome https://lc.cx/xjXBQT
Good https://t.ly/tndaA
Awesome https://t.ly/tndaA